KONYA MERAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

ogretmenler gn

 

 Kıymetli meslektaşlarım;

Öğretmenlik, sadece insanlık tarihinin en önemli ve vazgeçilmez mesleği gibi düşünülse de öğretmenlik meslekten öte bir yaşam tarzıdır.

İnsanlığın yaşamı boyunca ihtiyaç duyacağı bilgi ve davranışı öğreten, toplumun önünde giden ama toplumuna asla sırtını dönmeyen, önüne çıkan zorlukları yılmadan aşan, yol açan ve iz bırakandır öğretmen.

Bir ideal uğrunda hizmet aşkıyla gayret eden, toprağın altına atılan bir tohumun onlarca tohuma dönüşmesi için kendini feda eden kişidir öğretmen.

Bir harf yükü bir dağ yükü gibidir. Bir harf için kırk yıl köle olunuyorsa elbette bir harfin yükü bir dağa eşdeğer olur. Harfle sembolleşen ilimdir, irfandır, hikmettir, erdemdir. Medeniyet harfte gizlidir. Medeniyetin yükü harflerin omuzlarındaysa eğer, medeniyeti taşıyan harfleri inşa ederek medeniyetler kurmak öğretmenin omuzlarındadır.

Muasır medeniyet seviyesinin üstüne çıkma ve uluslararası camiada saygın bir ülke haline gelme amacının gerçekleşmesinde en önemli sorumluluk sevgi, şefkat ve fedakârlık gerektiren öğretmenlerimize düşmektedir.

Ülkemizin bu amaçlara ulaşmasında-şüphesiz-öğretmenlerimiz, olağan üstü bir gayretle gece gündüz demeden, yurdumuzun her köşesinde olduğu gibi ilçemizde de mücadele etmektedir. Büyük bir fedakârlık ve sabırla çalışan öğretmenlerimizin hakkını ödemek -mümkün değildir.

Eğitim sorunlarını çözen milletler, kültür, sanat, bilim, teknoloji veekonomi alanlarında kalkınmış ve ilerlemiştir. Eğitime gereken önem ve ilgiyi göstermeyen milletler ise, başka milletlerin kölesi olmaya devam etmektedir. Kalkınmanın temeli eğitim, eğitimin temeli ise öğretmenlerimizdir.

Eğitime yapılan yatırım ve destek milletimizin aydınlık geleceği ve refahına yapılan yatırımdır.Son yıllarda,ülkemizde,bütçeden eğitime ayrılan payın arttırılmış olması sevindirici bir gelişmedir.

Bu duygu ve düşüncelerle bütün öğretmen arkadaşlarımızın öğretmenler gününü kutlar;Hayatta olanlara sağlıklı ve hayırlı uzun ömürler dilerim. Başta Baş Öğretmen Mustafa Kemal olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi saygıyla ve rahmetle anıyorum: Ruhları şad olsun.

Saygılarımla.

                                                                                              Dursun Ali KABAN

                                                                                  Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü

SAHİBATA Mah. MİMAR MUZAFFER Cad. No. 10 MERAM / KONYA - 90 (332) 353 31 6869

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.