KONYA MERAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EVDE EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNİN MEZUNİYET SEVİNCİ

EVDE EĞİTİM ÖĞRENCİLERİNİN MEZUNİYET SEVİNCİ

Meram ilçemizde sağlık problemi nedeniyle okula devam edemeyen zorunlu öğrenim çağındaki öğrenciler eğitimlerini, tedavi veya hastalık süresi boyunca evlerine öğretmen gönderilmek suretiyle evlerinde almaktadır. Bu uygulamanın öncülerinden olan Meram ilçemizde 10 yıldır kesintisiz bu eğitim sunulmakta ve halen 53 öğrenciye evde eğitim öğretim hizmeti verilmektedir.

Bu hizmetlerden yararlanıp okullarını başarı ile tamamlayan öğrenciler anlamlı bir mezuniyet programı yapıldı. Meram Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenciler, aileleri ve öğretmenlerinin katılımları ile yapılan mezuniyet programında Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali KABAN, Meram Nuriye Cahit Atay Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu Müdürü Meral TAŞPINAR, Meram Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Ömer Faruk KARABULUT, Meram Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Mustafa DURLANIK ve Evde Eğitim Koordinatörü Ahmet ACAR hazır bulundular.

Başarı hikayeleri ile dolu olan evde eğitim öğrencilerinden Meryem YILMAZ  8 yıl, Muhammed Emre ÇELEN 5 yıl, Muhammed KAYA 4 yıl, Ayşegül KARAKÖK 4 yıl ve Ubeydullah PEKMEZCİ 1 yıl evde eğitim hizmetlerinden yararlanarak liseden mezun olma sevincini yaşadılar.

                İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali KABAN, programa gösterdikleri ilgi için tüm katılımcılara teşekkür ederken, mezun olan öğrencileri de tebrik etti. Konuşmasında, okumanın ve hedefe ulaşmanın önündeki engelleri aşarak mezun olmalarının çok önemli bir başarı hikayesi olduğunu ifade etti. Bunda şüphesiz bu süreçte kendilerine destek olan anne-babalar ile öğretmenlerin özverili çalışmalarının da önemli payı olduğunu belirten KABAN, anne-baba ve öğretmenlerine de teşekkür ederek sözlerini tamamladı. Ardından öğrenciler mezuniyet belgelerini alarak havaya kep fırlatıp mezuniyet sevincini yaşadılar.

                Ayrıca mezuniyet programından sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali KABAN, diğer ilgililerle birlikte evde eğitim hizmeti verilen Suriyeli Muhammed Nur HAŞMU isimli  1. Sınıf öğrencisini  evinde ziyaret ederek, öğrenci ve ailesiyle bir süre sohbet edip öğrencinin durumu ile ilgili bilgi aldıktan sonra karnesini takdim etti. Muhammed’in karne heyecanı ve ailesinin yaşadığı mutluluk görülmeye değerdi.

09-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-201709-06-2017

SAHİBATA Mah. MİMAR MUZAFFER Cad. No. 10 MERAM / KONYA - 90 (332) 353 31 6869

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.