KONYA MERAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“İNSANA EN ÇOK OKUMAK YAKIŞIR”

“İNSANA EN ÇOK OKUMAK YAKIŞIR”

 

          Üç yıl önce “Birlikten rahmet doğar” ilkesine dayanarak başlatılan “Birlikte Daha İyiye Daha Güzele” projemizin bu yıl 3.sünde 15 temmuz Milli Birlik İlkokulu, Alakova İlkokulu, Ali İhsan Dayıoğlugil İlkokulu, Gödene Toki Şehit Yunus Berber İlkokulu, Mehmet Hasan Sert ilkokulu, Niyaz Usta İlkokulu ve Üresinler İlkokulumuzun koordinatörlüğünde  , Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Meram Belediyemiz hamiliğinde 7 etkinliğimizden 6.sı olan Konya genelinde 93 farklı okuldan yaklaşık 9800 öğrencinin başvurup, 6400 öğrencinin katıldığı “İNSANA EN ÇOK OKUMAK YAKIŞIR” okuma sınavının ÖDÜL TÖRENİ” 27 Mayıs 2018 günü Mevlana Kültür Merkezi Sema Salonunda İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mukadder GÜRSOY, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dursun Ali KABAN, Şube Müdürlerimiz, okul müdürlerimizin katıldığı veli ve öğrencilerimiz muhteşem bir ilgi gösterdiği, yaklaşık 3500 kişinin katılımıyla gerçekleşti.

         Sunuculuğunu Şükrü Doruk Kız İHL.Müdürü Latife SAATÇİ ve Rehberlik Öğretmeni Musa BAYRAM’ın yaptığı program, tüm şehit ve gazilerimiz için Gödene Şehit Yunus Berber İlkokulu 4-H Sınıfı öğrencisi Muhammet ENES TORUS’un okuduğu Kur’an-ı Kerim Tilavetiyle başladı.

        Açış konuşmalarını yapan Meram İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dursun Ali KABAN:

“Projemiz kapsamında ilk olarak 3 Nisan günü Kozağaç Parkı’nda 450 öğrencimizle birlikte “Sağlıklı yaşam için sen de adım at.” sloganıyla sağlık yürüyüşü gerçekleştirildik.

2.olarak;17 Nisan günü Kültür Park Amfi Tiyatroda Meram Kaymakamımız Sayın Resul ÇELİK öncülüğünde Meram Belediye Başkanımız Sayın Fatma TORU’nun katılımıyla 450 öğrencimizle birlikte “İnsana En Çok Okumak Yakışır” okuma etkinliği yaparak Hayatın akışını okumak için durdurduk. 20 Nisan günü 9 bin çocuğumuzu Meram Belediyemizin bastırıp hediye ettiği 18.000 kitapla buluşturduk.

3.olarak: 5 Mayıs Cumartesi Günü 7 okulumuzdan 200 öğrenci ve velimizi Seydişehir Kuğulu Park, Tınaztepe Mağarası, Beyşehir Gölü ve Eşrefoğlu Camisine yapılan geziyle şehrimizin tarihi, turistik ve dinlenme mekanlarıyla buluşturduk.

4.olarak:.9 Mayıs Çarşamba Günü 9 okulumuzdan çocuklarımızın hediye ettiği kitap ve oyuncakları Meram Yeşildere İlk ve Ortaokulu, Seydişehir Yaylacık ve Mesudiye İlkokulu öğrencilerine teslim ederek, 250 çocuğumuzda bir kucak dolusu sevgi oluşturduk.

5.olarak:13 Mayıs Pazar günü 7 proje sahibi okulumuzda Konya geneli 9800 çocuğumuzun başvurduğu  “İnsana En Çok Okumak Yakışır” okuma sınavını toplam 165 gönüllü gözetmen arkadaşımızın desteğiyle yapıp,  21 günden beri kitaplarını okuyan öğrencilerimiz ve belki de ilk defa okuma sınavına giren 2.sınıf çocuklarımızın bu günde yaşadıkları heyecanı  annelerimize en güzel anneler günü hediyesi olarak verdiklerine şahit olduk.

6.olarak: Bugün de kaybedeni olmayan, okurken herkesin kazandığı binlerce öğrenci arasından öne çıkan siz değerli çocuklarımızın hediyelerini takdim etmek için ödül törenini düzenliyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

7.ve son olarak da 1 Mayısta başlayıp 31 Mayıs’ta sona erecek olan ülkemizin içinden geçtiği hassas durum ve ülke güvenliğini sağlamak için gerçekleştirilen Zeytin Dalı (Afrin) operasyonu ve sonrasında güvenlik güçlerimize, bölge halkına maddi manevi destek ve moral sağlamak, öğrencilerimizde milli birlik ve beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmek, farkındalık oluşturmak için düzenlediğimiz “Su Gibi Aziz Ol Mehmedim” yardım kampanyasında satın alınan suları  5 Haziran’da Mevlana Kültür Merkezi önünden yapacağımız törenle göndereceğiz.

Bütün bu çalışmaların yapılmasında yanımızda olan Meram Kaymakamımız Sayın Resul ÇELİK’e, maddi manevi desteklerini esirgemeyen  Meram Belediyemize ve başkanımız Sayın Fatma TORU’ya, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mukadder GÜRSOY’a, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerimize, koordinatör okullarımızdan 15 Temmuz Milli Birlik İlkokulu Müdürü Fatih BAYRAM’a, Alakova İlkokulu Müdürü Hüseyin ÇELİK’e, Ali İhsan Dayıoğlugil İlkokulu Müdürü Ekrem TEKE’ye, Gödene Şehit Yunus Berber İlkokulu Müdürü İbrahim NALBANT’a, Mehmet Hasan Sert İlkokulu Müdürü Mehmet ÖZTÜRK’e, Niyaz Usta İlkokulu Müdürü İsmail KILINÇ’a, Üresinler İlkokulu Müdürü Mustafa BİÇER’e, projeye katkı sunan okullarımıza, öğretmen arkadaşlarımıza, öğrenci velilerimize ve geleceğimizin teminatı sevgili yavrularımıza ayrıca bu programımıza gelerek çalışmalarımızı anlamlandıran siz değerli misafirlerimize çok teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

        Alakova İlkokulu, Ali İhsan Dayıoğlugil İlkokulu ve Mehmet Hasan İlkokullarımızın harika gösterilerinden sonra ödül almaya hak kazanan 450 öğrenciye ödülleri sahnede takdim edildi.

       Ödül olarak Bisiklet, tablet, gr altın, kol saati ve kitap setlerinin dağıtıldığı törende bütün çocuklar ve velilerinin kazanmış olduğu bu başarıdan dolayı gurur ve mutlulukları yüzlerinden okunuyordu.

          Program, hayatımızın okumayla var olması temennisi, hayırlı bir Ramazan ve hayırlı bir Bayram dilekleriyle sona erdi.

28-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-2018

SAHİBATA Mah. MİMAR MUZAFFER Cad. No. 10 MERAM / KONYA - 90 (332) 353 31 6869

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.