KONYA MERAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İTFAİYECİLİK VE YANGIN GÜVENLİĞİ ALANINDAN İLK ÖĞRENCİLERİMİZ MEZUN OLDU

İTFAİYECİLİK VE YANGIN GÜVENLİĞİ ALANINDAN İLK ÖĞRENCİLERİMİZ MEZUN OLDU

 

İlk İtfaiyeci mezunlarımız bugün diplomalarını aldılar. Selçuklu İtfaiye Müdürlüğünde yapılan mezuniyet törenine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa YILMAZ, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cevdet İŞBİTİRİCİ,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dursun Ali KABAN Kozağaç MTAL  Müdürü Orhan BAYAR, İtfaiye Daire Başkanlığı Şube Müdürleri Latif ERDOĞAN, Mehmet YILDIRIM, başkanlıkta çalışan aynı zamanda okulumuzda öğretmenlik yapan, Yılmaz NİKBAY, Memiş GEZİR, İbrahim MUCUK, İbrahim ŞİMŞEK, İbrahim NAVRUZ Kadir ÜNVER, Celalettin SIZIR ve Hikmet TURGUT katılmıştır.

2012 yılında açılan İlçemiz Kozağaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanına Konya ilimizde ilk öğrencilerini 2015-2016 yılında almıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Konya Büyükşehir Belediyesi arasında yapılan protokol ile öğrencilerimiz meslek eğitimlerini Konya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı birimlerinde almaktalar. Öğrencilere eğitimler İtfaiye Dairesi Başkanlığı uzman personeli tarafından verilmektedir, böylece mesleki bilgi ve beceriye sahip itfaiyeciler yetişmektedir. İlk mezunlarımız 29 öğrenci olup her yıl 25 öğrenci mezun edilmesi hedeflenmektedir.

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanında; yangına ve doğal afetlere karşı hazırlıklar yapan, hazırlıkları denetleyen, binalarda, arazide ve taşıtlarda arama kurtarma yapabilen; kimyasal, biyolojik ve nükleer saldırılara karşı tedbir alabilen ve mesleki gelişmeleri takip ederek kendini geliştiren bireyleri yetiştirmeyi hedeflemektedir.

   İtfaiyecilik eğitimi artık lise ve meslek yüksekokulu seviyesinde verilmekte olup itfaiyecilik mesleğine mezunlarımız büyük katkı sağlayacaktır.

07-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-201807-06-2018

SAHİBATA Mah. MİMAR MUZAFFER Cad. No. 10 MERAM / KONYA - 90 (332) 353 31 6869

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.