KONYA MERAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MERAM’DAN AFRİN’E ZEYTİN DALI!

MERAM’DAN AFRİN’E ZEYTİN DALI!

 

 Şanlı Ordumuzun Afrin’de sürdürmekte olduğu “Zeytin Dalı Harekatı” kapsamında Kahraman Mehmetçiklerimizin dün olduğu gibi bugün de Destanlar Yazmaya kaldığı yerden devam ettiğine hep birlikte şahitlik ediyoruz. Terörden temizlenen bölgelerde yaşayan sivil ve çocukların ise maalesef çok zor şartlarda yaşamlarını sürdürmek zorunda olduklarını ve özellikle bölge çocuklarının çocukluklarını yasayamadıklarını, hatta büyük çoğunluğunun hiç oyuncakla tanışmadıklarını biliyoruz. Toplumumuzun her kesiminin farklı şekillerde desteğini sağanak sağanak yağdırdığı şu mühim dönemde; Meram Kaymakamlığı, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Meram İbrahim Hakkı Konyalı İlkokulu Müdürlüğü ve Türk Kızılay Derneği ile birlikte bir destek projesi planlanmıştır.
1. Okul olarak bu çocuklarımıza ulaştırılmak üzere "BİR OYUNCAK SONSUZ UMUT" sloganıyla bir oyuncak toplama kampanyası başlatılmış, bu kapsamda;
Her öğrencimizden en az bir oyuncak ile kampanyamıza dahil olmasını ve yardımlaşma duygularını geliştirerek farkındalık oluşturma gayretiyle en az 1 çocuğun yüzünün gülümsemesine vesile olup yarınlarına UMUT olmak hedefiyle toplanan oyuncaklar Kızılay görevlileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler ile birlikte Afrin bölgesine gönderilmek üzere hazırlanmıştır.   
2. Kahraman Mehmetçiklerimiz için de moral ve motivasyon sağlaması, yaptıkları fedakarlıklar için 7´den 70´e minnettar olduğumuzu ve onlara desteğimizi belirtmek adına özel olarak yaptırılmış, içerisinde askerlerimize değerli paydaşlarımızın, öğretmen ve öğrencilerimizin mesajlarını, küçük notlarını içeren özel yazılıp imzalanmış "cep ajandalari" gönderilmek üzere hazırlanmıştır. Bu projeyle
gönderilecek ajandalara Kahraman askerlerimizin Zeytin Dalı Harekatı hatıralarını yazmaları, hatıralarının yaşatılarak, sözlerin uçup yazıların kalmasıyla nesilden nesile aktarılacak tarihe not düşülmesi ve kahraman ordumuza destek olunması hedeflenmiştir.

3. Proje kapsamında “Kan Ver Can Ver” sloganıyla Afrin temalı Kan Bağışı kampanyasının ise 10 Nisan 2018 Salı İbrahim Hakkı Konyalı İlkokulu’nda gerçekleştirilerek Kahraman Ordumuza desteğin her yönden gösterilmesi planlanmıştır.

Kaymakamımız Sayın Resul ÇELİK ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dursun Ali KABAN, Alpaslan Mahallesi Muhtarı Hidayet KURT ile birlikte projenin yürütüldüğü İlçemiz İbrahim Hakkı Konyalı İlkokulunu ziyaret ederek Okul Müdürü Ramazan DURSUN’dan proje hakkında bilgi alıp hazırlanan ajandalara Şanlı Ordumuzun Kahraman Mensuplarına duygu, düşünce ve desteklerini öğretmenlerle birlikte yazmışlardır.

03-04-201803-04-201803-04-201803-04-201803-04-2018

SAHİBATA Mah. MİMAR MUZAFFER Cad. No. 10 MERAM / KONYA - 90 (332) 353 31 6869

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.