KONYA MERAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“MEVKA Destekli Robotik ve Kodlama Öğretmen Eğitimi Tamamlandı.”

“MEVKA Destekli Robotik ve Kodlama Öğretmen Eğitimi Tamamlandı.”

Kodlama ve programlama becerilerine sahip olmanın 21. yüzyılda bütün sektörlerdeki çalışanlar için her zamankinden daha önemli hale gelmesi beklenmektedir. Bu yüzden kodlama öğrenmek-öğretmen için yeni yollar arayanların ve geliştirenlerin daha önde olacağı varsayılmaktadır. Robotik ve Kodlamanın bu önemi üzerine geçtiğimiz ekim ayında Meram Niyaz Usta İlkokulu ve Karatay İzzet Bezirci İlkokulu  Mevlana Kalkınma Ajansı 2017 Yılı Teknik Destek Programına “ROBOTİK VE KODLAMA ÖĞRETMEN EĞİTİMİ”  projesiyle başvuruda  bulunmuş ve hibe desteği hakkı kazanmıştır. Proje ile öğrencilerin 21. yüzyıl becerilerini, özellikle bağımsız öğrenme, eleştirel düşünme, gerçek dünyada sorun çözme ve akıl yürütme, iletişim ve işbirliği, yaratıcılık ve dijital okuryazarlığını geliştirmesi hedeflenmiştir.

18/12/2017-22/12/2017 tarihleri ve 16:00-22:00 tarihleri arasında  Meram Niyaz Usta İlkokulu ve Karatay İzzet Bezirci İlkokulundan 20 öğretmen Robotik ve Kodlama Eğitimi almıştır. Eğitimde Hacker Can Kod Yazılımına Giriş, Temel Kavramlar, Programlama, Scrath Oyun Geliştirme, Animasyon Geliştirme, Çizgi Film Geliştirme, MIT App Inventor Mobil Uygulama Geliştirme, Arduino ve Robotik Elektronik Programlama, 3D Yazıcıların kullanımı üzerinde durulmuştur.

Eğitime ilişkin Niyaz Usta İlkokulu Müdürü İsmail KILINÇ;  “Meram Niyaz Usta İlkokulu ve Karatay İzzet Bezirci İlkokulları olarak öğretmenlerimizin teknoloji kullanabilen ve bu konuda model olmaları; öğrencilerimizin ise tüketen toplumdan üreten topluma geçişte önemli rol alacağını düşünmekteyiz. Oyun oynayan değil, oyunu üreten, çevreye duyarlı, etkin,  bilgi, iletişim ve teknoloji kullanımını desteklemek amacıyla eğitimler vermeliyiz ki gelişen teknolojide ülke olarak söz sahibi olabilelim.” dedi.

Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali KABAN ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer BÜYÜKMANAV eğitimin kapanışında konuşma yaparak ;  “Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak iki ilçemizin böyle bir projede yer alması bizleri ziyadesiyle memnun etti. Sizler bulunduğunuz ilçelerinizin öncüsü olarak böyle bir çalışmayı yaparak farkındalık oluşturdunuz. Temennimiz o ki bu tür eğitimler artar ve öğretmen niteliklerini artırırız. “ dedi.

 

Konuşma sonunda eğitim alan öğretmenlerimize sertifika takdimi ile kapanış programı sona erdi.

25-12-201725-12-201725-12-201725-12-201725-12-201725-12-201725-12-2017

SAHİBATA Mah. MİMAR MUZAFFER Cad. No. 10 MERAM / KONYA - 90 (332) 353 31 6869

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.