KONYA MERAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz ile PERDER Arasında “Tek Kullanımlık Poşetlere Veda Sağlıklı Yaşama Merhaba” İş Birliği Protokolü İmzalandı.

Müdürlüğümüz ile PERDER Arasında “Tek Kullanımlık Poşetlere Veda Sağlıklı Yaşama Merhaba” İş Birliği Protokolü İmzalandı.

 

 

Meram İsmail-Adile Avcan İmam Hatip Ortaokulunda açılacak olan mesleki ve teknik kurslar çerçevesinde eğitilen kursiyerler  ile birlikte öğrenci velilerinin, öğrencilerin ve öğretmenlerin çevre ile ilgili duyarlılıklarını en üst seviyeye çıkartmak, sağlıklı yaşam ve çevre bilinci oluşturmak, petrol ürünü poşetlerin yerine geri dönüşümü mümkün olan taşıma araçlarını (çanta, sepet, file vb.) üreterek ,kendileri ve çevrelerini bu zararlı poşetlerden arındırıp gelecek kuşaklara bu bilinci aşılamak, mesleki ve teknik kurslar ile sertifika kazandırmak, seminerler ve etkinlikler ile temiz çevre farkındalığının oluşturulması, faaliyet süresince elde edilen ürünlerin sergilenmesi ve tüketicilere ulaştırılması ile ilgili esas ve usulleri kapsamaktadır.

 

Protokol Sayın Kaymakamımız Resul ÇELİK, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa KOCA,PERDER (Türkiye Perakendeciler Federasyonu) Başkanı Habib GÜNGÖR’ ün katılımları ile gerçekleşti.

 

Tüm bu çalışmaların halkımıza hayırlı olmasını diler, bu süreçte destek veren kurum, kuruluş ve hizmetlerin sunumunda görev alan uzman personelimize teşekkür ederiz.

 

 

13-03-201913-03-201913-03-201913-03-201913-03-2019

 

SAHİBATA Mah. MİMAR MUZAFFER Cad. No. 10 MERAM / KONYA - 90 (332) 353 31 6869

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.