KONYA MERAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okulumda "KAN"panya Var" Kan Bağışı Etkinliği Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Okulumda

Tek kaynağı yalnızca insan olan, sürekli ve alternatifi olmayan bir ihtiyaç olan Kan, Bağış Merkezlerinde hijyen ve izolasyon gibi gerekli koruyucu önlemler alınarak okullarımıza taşındı.

 

2020-2021 eğitim öğretim yılında okul/kurumlarımızda Türkiye Kızılay Derneği Konya Kan Bağış Merkezi tarafından Kan bağışı hususunda öğrencilerimiz vasıtasıyla velilerimizi bilinçlendirmeyi, kan bağışının faydaları konusunda farkındalık oluşturmayı ve onları hayat kurtarmaya teşvik etmeyi; öğrencilerimizin de kan bağışını bir davranış şekline dönüştürebilmesini sağlamayı amaçlayan "Okulumda "KAN"panya var" kan bağışı etkinliği tüm hızıyla devam ediyor. Kan stokların tükenmeye başladığı, düzenli bağışının yüzde 30 düştüğü bu dönemde son olarak İbrahim Hakkı Konyalı İlkokulu katkıda bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın KOCA ve Şube Müdürümüzün de katılımı ile gerçekleştirilen programa velilerimizde yoğun ilgi gösterdi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın KOCA, bu süreçte zaman ayırıp kan bağışı yaparak örnek davranış sergileyen öğrenci velilerine ve etkinlikte emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

 

- Etkinlik Yapılan Okul/Kurumlarımız

ÇUMRALIOĞLU İMAM HATİP ORTAOKULU

Meram Mehmet ve İbrahim Çelik İlkokulu

İHSAN ÖZKAŞIKÇI İO

M.ŞÜKRİYE SERT İO

ALİ İHSAN DAYIOĞLUGİL İO

ALİ TAŞOLUK İO

ATATÜRK İLKOKULU

15 TEMMUZ MİLLİ BİRLİK İO

İBRAHİM HAKKI KONYALI İO

NİYAZ USTA İLKOKULU

TELAFER İLKOKULU

MERAM ŞEYH ŞAMİL İLKOKULU

MERAM 15 TEMMUZ İLKOKULU

AYŞE SÖNMEZ İLKOKULU

HASANKÖY İLKOKULU

 ÇUMRALIOĞLU İMAM HATİP ORTAOKULU

FATİH SULTAN MEHMET İLKOKULU

 

11-01-202111-01-202111-01-202111-01-202111-01-202111-01-2021

SAHİBATA Mah. MİMAR MUZAFFER Cad. No. 10 MERAM / KONYA - 90 (332) 353 31 6869

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.