KONYA MERAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL EĞİTİMLİ ÖZEL GENÇLER

ÖZEL EĞİTİMLİ ÖZEL GENÇLER

 

 

 

            İŞKUR ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında 2017 yılında imzalanan protokol ile Milli Eğitim bakanlığına bağlı Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezlerinde eğitim gören ve özel eğitime ihtiyacı olan öğrencilere temelde iş ve meslek danışmanlığı hizmeti sunularak istihdam odaklı işe ve mesleğe ve tespit edilecek ihtiyaçlar doğrultusunda mesleki eğitim programlarına yönlendirilmesi amaçlanmıştır.

            Protokol ile hayata geçen çalışmaların koordineli bir şekilde yürütülmesi ve yerinde incelenmesi amacıyla ilimize ziyaret gerçekleştirildi.

8 Mart 2018 Perşembe günü Meram Gökçem Cafe&Restaurant’ta staj yapan ve istihdam edilen Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri, Türkiye İş Kurumu ile Özel  Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından ziyaret edildi. Programa MEB Özel Eğitim Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Ramazan BARIN, İŞKUR Genel Müdürlüğü İş ve Meslek Danışmanlığı Daire Başkanı Sinan TEMÜR, Konya Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Emrah KELEŞ, İstihdam Uzmanı Ramazan BEĞBOĞA, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanlığı yetkilileri, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dursun Ali KABAN ve Meram Nuriye Cahit Atay Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) Müdürü Meral TAŞPINAR katıldı.

İlimizde faaliyet gösteren özel eğitim mesleki eğitim merkezi öğrencilerinin staj yaptığı ve istihdam edildiği işyerleri ziyaret edilerek yetkilerden bilgi alındı. Öğrencilerle görüşerek çalışma hayatına ilişkin düşüncelerini dinleyen İl Müdürü Emrah Keleş özel eğitimli özel gençlerimizin istihdamına sağladığımız katkı Kurum olarak sorumluluğumuzun büyüklüğünü bir kez daha gösterdi dedi.

Ziyarete katılan yetkililere, staj yapan ve istihdam edilen Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan yiyecekler ikramı ile program sona erdi.09-03-201809-03-201809-03-201809-03-201809-03-201809-03-201809-03-2018

SAHİBATA Mah. MİMAR MUZAFFER Cad. No. 10 MERAM / KONYA - 90 (332) 353 31 6869

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.