KONYA MERAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

PULLARIN İZİNDE GEÇMİŞİMİZ

PULLARIN İZİNDE GEÇMİŞİMİZ

 

 

Konya´nın en eski okullarından olan Konya Lisesi, önemli bir tarihi değeri gün yüzüne çıkardı. Konya Lisesi Müdürlüğü PTT Başmüdürlüğü ile yaptığı “Pulların İzinde Geçmişimiz” konulu projeyle kurum kültürünü geliştirmek amacıyla arşivlerinde bulunan tarihi pulları, kartpostalları ve zarfları derleyerek Türkiye’de ilk sayılabilecek bir sergi açtı.

Konya Lisesi 8.Cumhurbaşkanımız Turgut ÖZAL, Başbakanlardan Sadi IRMAK gibi pek çok devlet adamının bulunduğu çok sayıda öğrenci yetiştirmiş Konya’nın ve Türkiye’nin en köklü eğitim kurumlarındandır.

 Konya Lisesinde düzenlenen serginin açılışına Meram Kaymakamı Resul Çelik, PTT Konya Başmüdürü Akın Akıncı, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali KABAN, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Meram İlçe Milli Eğitim yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 Proje kapsamında düzenlenen fotoğraf yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesinden sonra sergi gezildi.

 Farklı ve dikkat çekici bir etkinlik olan Konya Lisesi Pul Sergisi iki gün boyunca meraklılarını ağırlayacak. 

08-06-201708-06-201708-06-201708-06-201708-06-2017

SAHİBATA Mah. MİMAR MUZAFFER Cad. No. 10 MERAM / KONYA - 90 (332) 353 31 6869

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.