KONYA MERAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´´STEM´LE ÇOCUKLAR DA KODLAMA YAPABİLİR´´ PROJE AÇILIŞI YAPILDI…

´´STEM´LE ÇOCUKLAR DA KODLAMA YAPABİLİR´´ PROJE AÇILIŞI YAPILDI…

Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) arasında imzalanan   ´´STEM´le Çocuklar da Kodlama Yapabilir´´ projesi kapsamında Konya Gençlik Akademisinde düzenlenecek 5 (beş) günlük eğitim başladı. Eğitimin açılış programına İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Servet ALTUNTAŞ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dursun Ali KABAN, İlçe Şube Müdürümüz İrfan KUYUCU ve kursiyerler katıldı.

İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Servet ALTUNTAŞ,  eğitim ile ilgili olarak Konya´da böyle bir program yapılmasından dolayı mutlu olduğunu ve gelişen dünyada gelişmelerden uzak kalamayacağımızı belirterek, her yıl yeni ve özgün çalışmalarla güzel çalışmalara imza atan Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve bu projeye destek veren Uluslararası Gençlik Akademisine teşekkür etti.

Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali KABAN eğitime ilişkin;  “STEM’in ne olduğuna dair araştırmalar yaptığını ve “STEM” ingilizce kök anlamına gelmektedir. Aslında bu projenin ilham noktalarından biri işte bu anlam. Bugün küçük öğrencilerimiz yarın büyüyüp mesleklerinde çalışmaya başlayacak ve ülke ekonomisine katkıda bulunacaklar. Bu tür eğitimler son dönemde dünyada yayılıyor. Biz de bundan uzak kalamayız. Teknoloji hızlı ilerliyor, çocuklarımız neredeyse konuşmadan önce teknoloji ile tanışıyor. Biz öğretmenler de bu konuda çocuklardan bir adım önde olmalıyız. Teknolojiyi kötü kullanırsanız insanların hayatına son verirsiniz, iyi kullanırsanız hayatı güzelleştirirsiniz.” dedi.

Konya Gençlik Eğitimi Akademisinde 20-24 Kasım 2017 tarihleri ve 09.00-16.00 saatleri arasında yapılacak olan eğitim ile ilgili koordinasyon, iş ve işlemler Meram Niyaz Usta İlkokulu Müdürü İsmail KILINÇ ve Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Yetkili Öğretmeni Muhammet AKDENİZ tarafından sağlanacaktır.

 

STEM nedir?

STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) Eğitimi;  teorik bilginin uygulamaya,  ürüne ve yenilikçi buluşlara dönüştürülmesini amaçlayan, öğrencilerin fen bilimleri, teknoloji, mühendislik ve matematik derslerinde öğrendikleri bilgileri bir bütünün parçaları olarak görmelerini sağlayan dünyada birçok ülkenin öğretim programlarına dâhil ettiği bir eğitim yaklaşımı olma özelliğini taşıyor. 

STEM eğitimi, üretim, buluş yapma bilgi ve becerilerini kazandırmayı hedefliyor. STEM Eğitimi almış bireylerin, iş dünyasına girdiklerinde de bu becerileri sayesinde iş hayatının istediği niteliklere kolayca uyum sağlayabilmesi ve ülkenin ekonomik kalkınmasına katkı vermesi bekleniyor. STEM Eğitimi dünyada okul öncesi eğitimden yükseköğretime kadar tüm eğitim sürecini kapsayan disiplinler arası bir yaklaşım olarak kabul ediliyor.

21-11-201721-11-201721-11-2017

SAHİBATA Mah. MİMAR MUZAFFER Cad. No. 10 MERAM / KONYA - 90 (332) 353 31 6869

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.