KONYA MERAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“SU GİBİ AZİZ OL MEHMEDİM” MEHMETÇİĞE SU GÖNDERİYORUM UĞURLAMA TÖRENİ

“SU GİBİ AZİZ OL MEHMEDİM” MEHMETÇİĞE SU GÖNDERİYORUM UĞURLAMA TÖRENİ

 

        “Mehmetçiğe Su Gönderiyorum”yardım kampanyası için toplanan paralarla alınan 160 ton su yüklü 6 adet tır Afrin’de bulunan asker, güvenlik güçlerimiz ve Afrin halkına dağıtılmak üzere Hatay-İskenderun 9. Mekanize Tugayına teslim edilmek üzere İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder GÜRSOY, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Servet ALTUNTAŞ, Ahmet CİĞERCİ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dursun Ali KABAN, Meram Müftümüz Sabri KÜTÜKÇÜ, projeye destek olan okul müdürlerimiz ve öğrencilerimizin katılımıyla 5 Haziran 2018 günü saat 10.00 da Mevlana Kültür Merkezi önünde düzenlenen törenle uğurlandı.

          Sunuş konuşmasını yapan proje koordinatörlerinden 15 Temmuz Milli Birlik ilkokulu Müdürü Fatih BAYRAM:” Meram İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz himayesinde; 15 Temmuz Milli Birlik İlkokulu, Alakova İlkokulu,    Ali İhsan Dayıoğlugil İ., Gödene Şehit Yunus Berber İ, Mehmet Hasan Sert İ, Niyaz Usta İ. ve Üresinler İ. koordinatörlüğünde yürütülen “Birlikte Daha İyiye daha Güzele” projesi kapsamında; 7 okul 7 etkinlik çerçevesinde;

İlk Olarak; “Sağlıklı Yaşam İçin Sen de Adım At” sağlık yürüyüşü

2.olarak; “Hayatın Akışını Okumak İçin Durduruyoruz” okuma etkinliği

 3.Olarak; “Tınaztepe Mağarası, Kuğulu Park, Beyşehir Gölü, Eşrefoğlu Camii gezi etkinliği

4.Olarak; “Köy Okulu Çocuklarımıza Kitap ve Oyuncak Kardeşliği Hediye Götürme” etkinliği

5.Olarak; Konya geneli 9800 çocuğumuzun başvurduğu “İnsan En Çok Okumak Yakışır” Kitap okuma yarışması

6.Olarak;“450 çocuğumuzun ödül aldığı ödül törenini gerçekleştirdik.

Bugün de son olarak;

           Ülkemizin içinden geçtiği hassas durum ve ülke güvenliğini sağlamak için gerçekleştirilen Zeytin Dalı operasyonu ve sonrasında Afrin’de bulunan Vatanımız ve Bayrağımız için kahramanca mücadele eden askerimize, güvenlik güçlerimize,  Afrin halkına manevi destek ve moral sağlamak, öğrencilerimizde milli birlik ve beraberlik, yardımlaşma ve dayanışma duygularını geliştirmek, farkındalık oluşturmak için Konya genelinde düzenlediğimiz “SU GİBİ AZİZ OL MEHMEDİM” su kampanyası uğurlama törenini yapmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Projeye biriktirdikleri harçlıklarla destek olan çocuklarımıza, öğretmenlerimize, okul müdürlerimize, sivil toplum kuruluşlarına ve hayırseverlere çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

          Program öncesinde açıklama yapan Meram İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dursun Ali KABAN: "Ordumuzun başarıyla yürüttüğü Afrin harekatı ve ardından devam eden güvenliği sağlama harekatına her şehirden bir şeyler yapılıyor. Kimin elinde ne varsa onu gönderiyor. Emin olun buna ordumuzun ihtiyacı yok, bizim ihtiyacımız var. Devletimiz oradaki askerimizin karnını da doyurur, sırtını da giydirir ama millet olmanın gereği de budur. Bizim evlatlarımız, canlarımız orada mücadele ediyorsa mallarımız da orada olsun diyoruz. Yaklaşık 1 ay devam eden “SU GİBİ AZİZ OL MEHMEDİM” yardım kampanyasında 32 okul öğrencilerimizden,  Konya geneli kişisel bağışlardan, sivil toplum kuruluşlarından ve Koski Genel Müdürlüğümüzün de katkısıyla 6 tırda 160 tona yakın su yardımı topladık.

         Burada önemli olan şu; Devletimiz orada hem ülkemizin güvenliğini sağlama adına hem de Suriye´de yaşayan sivil vatandaşların barış ve huzur içinde yaşamaları için çok ciddi bir operasyona imza attı. Sadece askeri operasyonlara değil, ardından oradaki halkın ihtiyaçlarını da karşılayacak şekilde Türk Milletine yakışan bir şekilde bu ihtiyaçları karşılama noktasında çalışmalara devam ediyor. Biz de“ SU GİBİ AZİZ OL MEHMEDİM” sloganıyla “Mehmetçiğe Su Gönderiyorum”  yardım kampanyası başlattık.

        Milleti millet yapan birlikte olunması ve el ele verilmesidir. ´´Biz Birlikte Türkiye’yiz,  Birlikte Güçlüyüz.´´ Biz millet olarak destan yazan bir milletiz. Biz mazlumların umudu olmuş bir millet olarak her zaman her yerde o insanlara el uzatmışızdır ve el uzatmaya da devam edeceğiz. Türkiye olarak her zaman güçlü olmak zorundayız ki insanlığa umut olalım.Bunun bilinciyle ve yürekten bir sevgi sunumu mukabilinde askerlerimizle hemhal olacağız. Bu kampanyayı düşünen, destek veren bütün  kurumlara, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize, sivil toplum kuruluşlarına emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Allah yapmış olduğunuz yardımları kabul eylesin.”dedi.

         Program Meram Müftüsü  Sabri KÜTÜKÇÜ’nün  yaptığı dua ile sona erdi.

06-06-201806-06-201806-06-201806-06-201806-06-201806-06-201806-06-201806-06-2018

SAHİBATA Mah. MİMAR MUZAFFER Cad. No. 10 MERAM / KONYA - 90 (332) 353 31 6869

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.