KONYA MERAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tek Ebeveynli Öğrencileri Koruma ve Desteklemeye Yönelik Protokol İmzalandı

Tek Ebeveynli Öğrencileri Koruma ve Desteklemeye Yönelik Protokol İmzalandı

Meram Kaymakamı Sayın Resul ÇELİK başkanlığında, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KOCA, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yavuz SELVİ, Tek Ebeveynli Çocukları Koruma Derneği Başkanı Zehra Betül ŞİŞMAN ve KARÇEM Müdürü Doç. Dr. Hatice YALÇIN´ın katılımıyla tek ebeveynli çocukları koruma ve desteklemeye yönelik protokol imzalandı.

İmzalanan protokolle sevgi, merhamet, aidiyet gibi değerlerden yoksun olarak büyüyen, sorunlu ve parçalanmış aile çocuklarına, müzik, resim, kısa film, tiyatro, dans, tasarım, el sanatları, vb. alanlarda kurslar açarak hem yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak, hem de uzman psikolojik destek ekibinin risk gruplarına uygun desteği ile rehabilitasyon sürecini sağlıklı bir şekilde yürütmek amaçlanmaktadır. Bu bağlamda suça yatkınlık, madde bağımlılığı ve şiddete yönelim gibi problemlerin önlenmesi ve yüksek risk grubundaki öğrencilerimizin de Selçuk Üniversitesi Psikiyatri kliniğince tedavi edilmesi öngörülmektedir.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mustafa KOCA, yapılması öngörülen tüm çalışmaların öğrencilerimize hayırlı olmasını temennisinde bulunarak bu süreçte destek veren kurum, kuruluş ve görev alacak herkese teşekkür etti.


25-04-201925-04-201925-04-201925-04-2019

SAHİBATA Mah. MİMAR MUZAFFER Cad. No. 10 MERAM / KONYA - 90 (332) 353 31 6869

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.