KONYA MERAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Yaya Geçidi Nöbeti" Farkındalık Etkinliği



İçişleri Bakanlığımız tarafından 2019 yılı "Yaya Öncelikli Trafik Yılı" olarak ilan edilmiş , "Devletin tüm unsurlarıyla konunun takipçisi ve nöbette olduğunu göstermek" amacıyla başta okullarımız olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşları hizmet binalarının önünde ve diğer yaya geçitlerinde "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" sloganıyla ilçemizde, ülke geneliyle eş zamanlı olarak İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, okul müdürleri, okul geçidi görevlilerinin ve öğrencilerin katılımı ile "Yaya Geçidi Nöbeti" farkındalık etkinliği gerçekleştirilmiştir.

Larende Caddesi üzerinde bulunan yaya geçidinde düzenlenen etkinlikte, Kaymakamımız Sayın Resul ÇELİK, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa KOCA, Şube Müdürü Mehmet TORU, okul yöneticileri ve öğrenciler katıldı. Katılımcılar öğrencilerle birlikte sürücülere broşür ve çeşitli materyalleri dağıttı ve yaya önceliği bilincine katkıda bulundular. Kaymakamımız Resul ÇELİK öğrencilerimizle sohbet ederek trafikte yaya önceliğinin ve güvenliğinin önemine vurgu yaptı.

03-10-201903-10-201903-10-201903-10-2019

SAHİBATA Mah. MİMAR MUZAFFER Cad. No. 10 MERAM / KONYA - 90 (332) 353 31 6869

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.