KONYA MERAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESMUN - IELMUN - IUMUN Konferanslarında 'Olağanüstü Delege' Ödülü

 Katıldığı 3 MUN proğramında da 'Olağanüstü Delege' ödülünü alan Tahir Büyükkörükçü İHL öğrencimiz ve Okul Müdürümüz Mehmet Avcı İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn Mustafa KOCA önemli bir başarı elde ettiklerini belirtip ilçemiz vizyonuna katkılarından dolayı teşekkür etti.
MESMUN - IELMUN - IUMUN Konferanslarında 'Olağanüstü Delege' Ödülü

1930'dan beri Oxford Üniversitesi önderliğinde dünya çapında düzenlenen MUN (Model United Nations) konferansları küresel sorunlara gençlerin yerel temsilcilerle çözüm arama girişimidir. Türkiye'de 2010 da başlamıştır.

Meram Tahir Büyükkörükçü İHL öğrencisi Can Ahmet Kılıç, MESMUN'23 (Mehmet Emin Saraç Model United Nations) tamamıyla ingilizce olan bu diplomatik sempozyuma dahil oldu. Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi yani UNODC komitesinde İtalya devletinin delegesi pozisyonunda problemli konularda çözüm aradı. Kapanış seremonisinde UNODC komitesi Can Ahmet Kılınç'a olağanüstü delege ödülünü verdi.

Köklü MUN organizatörlerinden biri olan İstanbul Erkek Lisesi MUN (ielmun), SPCH (Özel Sağlık Konferansı) komitesinde Belçika delegesi olarak seçildi. Yine olağanüstü delege ödülünü İstanbul Erkek Lisesinde de aldı.

             Türkiye'nin en büyük MUN'u kabul edilen üniversite öğrencilerinin yarıştığı İUMUN'a (istanbul üniversitesi MUN) lise öğrencisi olarak başvurusu kabul edildi. Çoğunluğu siyasal bilimler, uluslararası ilişkiler gibi bölümlerde okuyan üniversite öğrencilerine karşı, Ukrayna topraklarındaki Rus işgali konusunda NATO'nun karar alma kolu olan NAC komitesinde Slovenya delegesi olarak konferansta konuşmasını yaptı. Güçlü İngilizcesi ve imam hatip lisesi profili ile 30 delegeyi domine ederek konferans sonunda yine olağanüstü delege ödülünü kazandı. Katıldığı 3 MUN toplantısında da Olağanüstü Delege ödülün alarak büyük bir başarıya imza attı.

 

27-07-202327-07-202327-07-202327-07-202327-07-2023

Havzan Mah. Azerbaycan Cad. No 68 Meram/KONYA - 90 (332) 353 31 6869

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.