KONYA MERAM İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZÜN 100. YIL MESAJI

MÜDÜRÜMÜZÜN 100. YIL MESAJI

Bugün; vatanı, bayrağı, istiklali için tüm imkânsızlık ve zorluklara rağmen her şeyi göze alarak topyekûn mücadele ruhunu ortaya koyan Türk Milletinin destansı kahramanlığının zaferle sonuçlandığı günün nişanesi olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 100. yıldönümü...

 

Gücünü ve bekasını birlik, beraberlik ve kardeşliğinden alan milletimiz, tarihin her safhasında kendisine karşı yapılan haksızlıklara karşı kenetlenmesini bilmiş, gittiği her yere adalet, barış, kardeşlik, hoşgörü, saygı ve sevgiyi taşımıştır. Tüm dünyaya örnek olabilmiş bu milletin Maarif neferleri olarak bu şanlı tarih sürecinde bize düşen görev; vatanını, milletini, bayrağını, dilini bilen ve seven, tarihine sahip çıkabilen yeni nesiller yetiştirmek, devletimizi ve milletimizi daha refah günlere ulaştırma gayesiyle çalışmak olmalıdır.

 

Türk milletinin azmi ve kararlılığıyla kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, kuruluşunun 100. yılında `Türkiye Yüzyılı ülküsü` ile her geçen gün büyüyerek, gelişerek ilerleyerek ve geleceğe umutla bakıyoruz.

 

"CUMHURİYETİMİZİN KAZANIMLARINI YAŞATMALI VE YARINLARIMIZA AKTARMALIYIZ"

 

Türk milletinin tarih yolculuğundaki varoluş mücadelesini cumhuriyetin ilanı ile taçlandırıldı. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıl dönümünü bu yıl da milletçe büyük bir heyecan, coşku ve gururla kutluyoruz. Cumhuriyetimizi yaşatmak ve yarınlara aktarmak ta bizlerin en başta gelen asli görevidir. Bu doğrultuda millet olarak birlik içerisinde, daha çok çalışarak, daha çok mücadele ederek ve Cumhuriyetimize ve onun değerlerine daha çok sahip çıkarak, `Türkiye Yüzyılı ülküsü` ile yolumuza devam etmeliyiz. Bu anlamda bugün ihtiyacımız olan şey birbirimize her zamankinden daha fazla kenetlenmek, birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmektir.

 

"CUMHURİYETİMİZ SAYESİNDE GELECEĞE UMUTLA BAKIYORUZ"

 

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, dünyada ve bölgede yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, her geçen gün büyüyerek, gelişerek ilerlemekte ve geleceğe umutla bakmaktayız. Bağımsızlık düşüncesi ile inşa edilen Türkiye Cumhuriyeti Devletinin, istiklal mücadelesini zafere ulaştıran birlik ve beraberlik ruhunun en bir büyük eseri, Cumhuriyettir. Bugün aziz milletimiz, inançla ve azimle yarınların daha güçlü Türkiye'si için ilerlemeye devam etmekte ve geleceğe umutla bakmaktadır. Bu umut ve gururla Cumhuriyetimizin 100. yılında aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.

 

 

Havzan Mah. Azerbaycan Cad. No 68 Meram/KONYA - 90 (332) 353 31 6869

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.